Přejezdy Jizerských hor a Krkonoš

V zimní sezóně roku 1979 přišli staropačtí horolezci s nápadem uspořádat zimní lyžařský přejezd Jizerských hor a Krkonoš s noclehem na Staropacké boudě v Horní Rokytnici nad Jizerou. Vyzvali k tomu také nás lyžaře a od nápadu již nebylo daleko k jeho realizaci.

Během svého trvání si přejezd Jizerek a Krkonoš získal značnou popularitu mezi jeho účastníky. Těch se vystřídalo již tolik, že se dají jen těžko spočítat. Ale jenom několik z nich se této akce zúčastňuje téměř pravidelně.

Na chalupu přijíždíme většinou až za tmy. Tam vždy bývá pro účastníky zajištěno menší občerstvení, které již tradičně připravuje Květa Nýdrlová. Po něm pak nastane doplňování ztracených tekutin, hodnocení první etapy a hlavně dlouhé a příjemné posezení na chalupě.

V neděli ráno se sice nechce nikomu z vyhřáté postele, ale nedá se nic dělat, čeká nás ještě druhá etapa. Její trasa se také obměňuje a to v závislosti na sněhových a povětrnostních podmínkách v Krkonoších.




Vejšlapy po Krkonoších

Další, pravidelně se opakující, populární turistickou akcí býval, a znovu zase je, tak zvaný „VEJŠLAP PO KRKONOŠÍCH”. Jeho iniciátorem a prvním vedoucím byl Jirka KAREL, mezi kamarády odjakživa zvaný „ÍČEK”.




Vejšlapy Českým rájem a Podkrkonoším

Činnost lyžařského oddílu není samozřejmě orientovaná pouze na zimní radovánky, ale oddíl pořádá spoustu sportovních i kulturních akcí během celého roku. Mezi tyto akce patří i různé vejšlapy, pochody, tůry a výpravy do blízkého a vzdáleného okolí. Některé se pořádají pravidelně a po letech se z nich již stala tradice. Nejčastěji jsou to akce organizované jinými spolky nebo organizacemi. Jiné vzniknou spontáně ze dne na den z podnětu některého ze členů oddílu.

Při těchto vejšlapech se nevyhýbáme žádnému ročnímu období. Při nedostatku sněhu v posledních letech a nemožnosti vyrazit na vyjížďku na běžkách, organizujeme i několik zimních turistických pochodů do okolí.

Těchto akcí se mohou zůčastnit nejenom členové lyžařského oddílu, ale také ostatní příznivci sportu a zdravého způsobu života.