Lyžařský oddíl také provozuje a spravuje Staropackou boudu v Horní Rokytnici nad Jizerou, jejíž majitelem je Tělovýchovná jednota Sokol Stará Paka.

Objekt je určen především členům lyžařského oddílu a také ostatním členům staropackého Sokola k rekreačnímu pobytu na horách. V zimním období je využíván především aktivními lyžaři, neboť je zde možnost sjezdového lyžování v nedalekém lyžařském středisku Horní domky. Běžkaři zase mohou využít upravované běžecké tratě v okolí Rokytnice i Harrachova. V letním období je zde možnost provozování pěší turistiky i rodinné rekreace a to především v době školních prázdnin. Staropacká bouda je rovněž využívána pro organizované lyžařské a turistické akce pořádané oddílem lyžování, jako jsou lyžařský „Přejezd Jizerských hor a Krkonoš” nebo podzimní „Vejšlap po Krkonoších”.

Tuto horskou chalupu vlastnili od roku 1946 staropačtí Junáci. Od té doby se pro ni u místních obyvatel vžilo pojmenování „Staropacká bouda” a tento název dnes najdeme i na všech současných mapách Krkonoš.

Po roce 1948, kdy činnost Junáků byla zastavena, se chalupa stala majetkem staropackého SOKOLA a zůstala jím dodnes.

V roce 1965 tehdejší výbor Tělovýchovné jednoty SOKOL Stará Paka rozhodl o přidělení tohoto objektu do užívání a opatrování lyžařskému oddílu. Správcem chalupy byl tehdy jednohlasně zvolen Jiří ŠORM, který tuto funkci vykonával až do konce svého života, do května 2002. Po něm se této funkce na kratší dobu ujali Bohouš NÝDRLE a Éda WIESER. V současné době je správcem Staropacké boudy Milan STRAŇÁK.

Chalupa od svého vzniku do dnešních dnů prošla několika stavebními úpravami a několikrát změnila i svoji podobu. Členové oddílu i naši příznivci na její údržbě, opravách, přestavbách či zajišťování provozu strávili mnoho tisíc dobrovolně a bezplatně odpracovaných hodin.

O tom všem ale vypráví jiné stránky, nazvané " HISTORIE STAROPACKÉ BOUDY ".