Náš první předseda oddílu Mirek Jenček, v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století zastával funkci předsedy sjezdové komise Krajského svazu lyžování Východočeského kraje.

Jeho zásluhou jsme po několik let byli též pořadateli krajských přeborů a krajských kvalifikačních závodů žactva ve sjezdu, na které se sjížděli mladí a nadějní lyžaři z celých východních Čech. Na těchto závodech jsme tehdy mohli spatřit i naše budoucí reprezentantky ve sjezdových disciplinách, jako na příklad Janu Zemanovou, Lenku Vlčkovou i další.

Poprvé jsme tyto přebory pořádaly 31.ledna a 1.února 1970 na sjezdovce Chocholka ve Staré Pace, tehdy ještě pod názvem „Přebor župy Krkonošské” ( z tohoto ročníku bohužel nemáme zatím žádné fotografie ). Tuto zimu bylo u nás sněhu požehnaně a tak s přípravou závodů nebyly velké problémy.

O dva roky později nám ale příprava přeborů dala pořádně zabrat. Několik dnů před závodem leželo pod Chocholkou sotva deset centimetrů sněhu. Na úpravě trati se tehdy vystřídala spousta ochotných rukou. Trať se nám ale podařilo uvést do požadovaného stavu, i když v okolí trati se doslova zelenala tráva. Před závodem však začalo sněžit a sněžilo i po celou dobu konání závodů, takže situace byla pro tentokrát zažehnána. Pro vzdálené účastníky přeborů jsme tehdy zajišťovali i ubytování. V tom nám vyšlo vstříc i tehdejší vedení železniční stanice Stará Paka, když nám zapůjčilo volné místnosti na zřízení noclehárny pro závodníky.V následujících třech lyžařských sezónách byla sněhová situace ve Staré Pace ještě horší a pořádání krajských přeborů jsme museli přeložit opět do Krkonoš. Zachránili nás tehdy naši kolegové ze Spartaku Rokytnice nad Jizerou, kteří nám ochotně a bezplatně zapůjčili svah v Horních domcích a navíc nám pomohli i s přípravou závodů. Vyzkoušeli si tak svoji první rolbu i nový přibližovací vlek. Pro ubytování pořadatelů i našich závodníků se nám vždy dobře osvědčila i naše Staropacká bouda.

Naposledy jsme krajské přebory pořádali 31.ledna a 1.února 1976 na sjezdovce v Zimním středisku Staropacká hora.

Bývaly to tehdy naše nejvýznamnější a také nejnáročnější lyžařské závody, které jsme kdy uspořádali. Počet startujících se vždy pohyboval kolem dvou stovek závodníků, což představovalo pro pořadatele značnou zátěž. Přesto na krajské přebory žactva ve sjezdu každý z jeho organizátorů rád vzpomíná.