Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka z.s.
Tyršova 558
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Závody

45. Staropacký kros 2024

Oddíl lyžování TJ SOKOL Stará Paka
pořádal v sobotu 20.4.2024
pro širokou sportovní veřejnost

45. ročník běžeckého závodu

Staropacký kros 2024
 Fotogalerie kliknutím do obrázku
 
   Několik minulých let jsem začínal článek o Staropackém krosu větou, že se „pomalu stává pravidlem, že týdny a dny před pořádáním našeho Staropackého krosu je počasí velice nepřívětivé pro takový závod“. Letos tomu však bylo obráceně. Minimálně první polovina dubna se vyznačovala téměř letními teplotami, krásně svítilo sluníčko a noční teploty byly vysoko nad nulou. Přibližně týden před naším závodem se počasí otočilo. Zatáhlo se, stále pršelo, denní teploty se neblížily ani 10 stupňům a noční klesaly poměrně dost pod bod mrazu. Téměř s jistotou jsme počítali s tím, že letošní 45. ročník s počasím nedopadne dobře a účast bude hodně malá. Vždyť ještě v pátek před závodem jsme budovali tratě a prostor startu za poměrně silného deště a chladu. Vše nasvědčovalo tomu, že to bude propadák. Vše ale nakonec dopadlo k naší velké spokojenosti jinak.   Sobotní ráno 20.dubna 2024 bylo podmračené, mraky se honily, ale nepršelo. V 8:00 hodin se otevřela registrační místa pro závodníky a kupodivu začali i nějací přicházet. Sportovní areál se začal rychle plnit a vypadalo to na docela slušnou účast. Počasí zatím drželo a všechny závody i vyhlášení vítězů se obešlo bez deště. První déšť se objevil po ukončení Staropackého krosu a uklízení areálu. To však bylo po závodech a nám to už nevadilo.
   45. ročník přespolního běhu s názvem Staropacký kros začal dle propozic v 9:30 prvními starty nejmenších „mlíčňáků“. Jeho pořadatelem je již tradičně náš Oddíl lyžování při TJ Sokol Stará Paka z.s. Tratě jednotlivých závodů jsou samozřejmě svojí délkou odstupňovány podle věkových kategorií od 40 metrů pro ty nejmladší „Mlíčňáky“ do 4400 metrů pro dorostence, muže a veterány.
   Starty všech závodů tradičně probíhají ve Staré Pace nad sportovním hřištěm „Sokolák“ a tratě vedou po jižních svazích Staropackých hor. Pouze v hlavním závodě na 4400 metrů závodníci doběhnou až do přilehlé osady Podlevín a vracejí se zpět do cíle na „Sokoláku“.
Předškolní chlapci
   Starty všech závodů tradičně probíhají ve Staré Pace nad sportovním hřištěm „Sokolák“ a tratě vedou po jižních svazích Staropackých hor. Pouze v hlavním závodě na 4400 metrů závodníci doběhnou až do přilehlé osady Podlevín a vracejí se zpět do cíle na „Sokoláku“.Nakonec se na startech sešlo celkem 216 závodníků ve věku od 1 roku až do 78 let. Z toho bylo 169 závodníků v dětských a dorosteneckých kategoriích.

   Absolutním vítězem 45. ročníku Staropackého krosu se stal Adam MALÝ z AC Turnov v čase 15:32,5. Jako druhý doběhl Radim BERKA startující za Skialpshop Krkonoše v čase 16:28,4 a třetí místo obsadil Vojtěch POSPÍŠIL startující za TJ Sokol Stará Paka v čase 16:41,3 .

   V ženských kategoriích v běhu na 2000 metrů v nejlepším časem 8:30,1 doběhla Anna PERGEROVÁ z AC Turnov. Druhého nejlepšího času 10:17,4 dosáhla Veronika PODLIPNÁ z Lázní Bělohradu a v třetím čase 11:08,5 doběhla Michala VÁVROVÁ z pořádajícího LO Stará Paka.

   Nejstaršího účastníka letošního 45. ročníku i letos obhájil a věnec buřtů získal Jaroslav HÁK startující za Sokol Studenec ročník narození 1946.
Ženy
   Nejúspěšnější běžci byli odměněni hodnotnými cenami, které do závodu věnovali naši sponzoři. První tři závodníci z dětských kategorií obdrželi medaile, diplomy, velké sladké koláče s číslem dle umístění a drobné věcné dárky. Vítězní závodníci od dorosteneckých kategorií výše dostali opět dřevěné medaile, které pro nás zhotovila firma Amadea se sídlem v Lázních Bělohradě. Samozřejmě ani diplomy a věcné ceny nemohly chybět. Pro absolutního vítěze hlavního závodu byla navíc připravena sladká odměna v podobě pěkně zdobeného dortu. Další kvalitní cenou pro první tři závodníky všech chlapských kategorií bylo výborné pivo z místního staropackého rodinného pivovaru ANTONÍN, jehož majitelem je náš sponzor pan Petr POLÁŠEK.

   Diplomy, medaile i věcné ceny vítězům letos předával starosta Staré Paky pan Jan HERBER.

   V prostoru cíle se mohli všichni závodníci zdarma občerstvit připraveným čajem jak před startem do závodu a nebo po absolvovaném závodě. K dispozici byly i dva stánky s občerstvením, minerálními vodami či vitamínovými nápoji.

   Na závěr bych chtěl pogratulovat všem závodnicím a závodníkům, kteří se úspěšně dostali do cíle svých závodů a úspěšně pokořili záludnosti tratí.

   Dále patří poděkování všem divákům a fanouškům svých favoritů za vytvoření nádherné sportovní atmosféry a podporu všem závodníkům bez ohledu na pořadí, ve kterém dobíhali.

   Pevně věřím, že se všem zúčastněným letošní závody líbily a těším se, že nás opět přijdou podpořit ve sportovním klání dalšího 46. ročníku Staropackého krosu 2025.

   Podrobné výsledky jsou zveřejněny na adrese www.ski-starapaka.cz/staropackykros.

Většinu cen pro tuto sportovní akci věnovali naši sponzoři závodu:

| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 11. 05. 2024 | 342 přečtení |

Novinky
07.01.2024:
Termíny akcí 2024
19.1.2024
Výroční členská chůze

17. - 18.2.2024
Přejezd Jizerských hor
a Krkonoš

23.3.2024
Lyžařský maškarní bál

20.4.2024
Staropacký kros

21. - 23.6.2024
Cyklovýlet na Smrk

31.8.2024
Vejšlap


07.01.2024:
Zpráva o činnosti OL za rok 2023
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2023.


06.01.2024:
Termíny brigád


10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.