Oddíl lyžování TJ SOKOL Stará Paka pořádal v sobotu
 20.4.2013 pro širokou sportovní veřejnost

36. ročník běžeckého závodu

Staropacký kros 2013

Po nepříznivé předpovědi počasí se nebe v sobotu přece jenom umoudřilo a po celou dobu konání závodů bylo sice pod mrakem, ale již nespadla ani jediná kapka deště. I přes nejisté počasí se na startu sešlo celkem 216 závodníků, z toho 141 dětí.
   Výsledky závodu a fotogalerii naleznete na samostatném webu v sekci "Staropacký kros".

Závodníci byli rozděleni do dvaceti věkových kategorií a to od jednoročních „mlíčňáků“ až po veterány nad sedmdesát let, což kladlo značné nároky na organizátory závodu. Nejstarším účastníkem Staropackého krosu byl Václav Brádle ze Sokola Chuchelna, ročník narození 1937. Nejstarší závodnicí byla Blanka Paulů z Vrchlabí.
   Hlavního závodu na 4400 metrů se na startovní čáru postavilo celkem šedesát jedna běžců a jedna běžkyně. Vítězem kategorie mužů a současně i absolutním vítězem se stal Tomáš Veber LK Tatran Chodov, v čase 15:23,3. V kategorii veteránů nad čtyřicet let zvítězil Karel Randák SKI Jilemnice, v kategorii veteránů nad padesát let Josef Vejnar SKI Vysoké nad Jizerou, v kategorii nad šedesát let Jiří Javůrek Maratonstav Úpice a v kategorii nad sedmdesát let Ludvík Štejnc z Vrchlabí. V kategorii žen zvítězila Jana Mikešová Atletický oddíl Sokol Nová Paka. V dorostenecké kategorii zvítězil Marek Černohorský KČP Josefův Důl.
   Nejúspěšnější závodníci v každé kategorii obdrželi diplomy a pěkné věcné ceny, které společně s ředitelem závodu Jarkou Nyplem předávala starostka obce paní Věra Hlostová.