Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Společenské akce

15. lyžařský maškarní bál 2016

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádal 19.3.2016 již tradiční

Lyžařský maškarní bál
 
   V poslední den letošní mimořádně mizerné zimy, kdy o lyžování na Staropackých horách jsme si mohli nechat tak akorát zdát, uspořádali staropačtí lyžaři svůj tradiční lyžařský maškarní bál. Tentokrát to byl již patnáctý.   Již dlouho před začátkem se kulturní dům v Roškopově začal zaplňovat maskami. Úderem osmé hodiny večerní se ozvaly první tóny úvodní skladby Hudebního dua Mirka Plecháče z Trutnova a zanedlouho na to, již vběhlo na parket sedm dalmatínů i se svým „páníčkem“ a „paničkou“, které je šli před spaním pořádně vyvenčit.
   Bál zahájili, jako každým rokem, hlavní pořadatelé bálu ing. Zdeněk Hradecký a David Tomáš, kteří se pro tento večer inspirovali v některém zimním středisku v Bavorských Alpách.

    To se už ale přihlásila mezinárodní skupina astronautů v kosmických skafandrech, která se právě navrátila z oběžné dráhy kolem Země. Přivezli si s sebou i malé kosmické vozítko „Lunochod“, ve kterém vozili i psa „Лaйкu“. 

  Během několika dalších minut se parket zaplnil maskami všeho druhu. Lidská fantazie je v tomto směru nevyčerpatelná. Bylo možno opět spatřit například: různá strašidla všeho druhu, hastrmana i s jeho družkou, vězně a bachaře, opravdové strážce zákona, čarodějnici (zatím ještě bez koštěte), barokní mladý pár, velikonoční koledníky, sportovce i mafiány, blanického rytíře v brnění, tři rozkvetlé slunečnice, lodního kapitána s admirálem, nóbl dámy i veselá venkovská děvčata v krojích, kosí bratry, celou sadu barevných, čerstvě ořezaných pastelek, indiánský milenecký pár, a také beduíny, kteří ze Sahary až do Roškopova přijeli na velbloudu i spoustu dalších maškar.
   Každým rokem bývají nejlepší masky vyhodnoceny a odměněny. Ani letos tomu nebylo jinak. Porota, která nejnápaditější masky vybírá, nemá opravdu lehkou práci. Svůj úkol si alespoň usnadní tím, že úspěšné masky jsou hodnoceny bez určení pořadí. Pokud by však porota měla být ke všem maškarám spravedlivá, musela by jich odměnit mnohem a mnohem víc.
   Vyvrcholením bálu je pak losování hlavních výher tomboly. Ceny, které pocházejí od našich sponzorů, jsou opravdu hodnotné. Lyžařský oddíl touto cestou všem sponzorům srdečně děkuje.
   Tak nám skončil zase jeden lyžařský bál. Když jsme se letos opět nesvezli, alespoň jsme se dobře pobavili.

Bohuslav Nýdrle       
kronikář Oddílu lyžování


| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 21. 03. 2016 | 2101 přečtení |

Novinky
16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.