Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka z.s.
Tyršova 558
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 39 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-39 |
Společenské akce

20. lyžařský maškarní bál 2024 - pozvánka

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s.
 pořádá 23.3.2024 tradiční
nyní již 20. ročník

Lyžařského maškarního bálu
20. maškarní bál 2024
Začátek ve 20:00 v KD Roškopov.

 Soutěž masek, bohatá tombola.
K tanci i dobré náladě bude hrát
SANSABAND z Trutnova.
V místě konání bude také otevřen venkovní vyhřívaný stan.

  Vstupné 150 Kč, v předprodeji 50 Kč. | Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 10. 03. 2024 | 35 přečtení |

Společenské akce

Jirka Vávra - rozloučení

Rozloučení

Jura Vávra    Bohužel musím přinést smutnou zprávu. V pátek 25. srpna 2023 náhle opustil lyžařské řady mnohaletý člen našeho oddílu Jiří "Jura" VÁVRA.
   Jura byl jedním z nejaktivnějších členů našeho oddílu. Podílel se na všech akcích pořádaných naším oddílem. Svoji pracovitost uplatňoval nejvíce při údržbě Staropacké boudy v Rokytnici nad Jizerou. Po manželce Haničce a dětech se Staropacká bouda stala jeho druhou láskou. Neustále pomáhal při její údržbě a zvelebování, účastnil se všech brigád. Velice rád zde trávil volné chvíle s rodinou nebo kamarády. Nikdy neodmítnul žádost o pomoc a byl velice oblíbeným společníkem. Vymýšlel spoustu lotrovin, byl pohodář, kliďas a rád se smál.
   S Jurou nám odešel přítel a kamarád, na kterého budeme stále vzpomínat a na jehož ztrátu nedokážeme zapomenout. Všichni dobře víme, jak obětavý a pracovitý to byl chlap a jistě na něho rádi vzpomeneme při jakékoliv příležitosti.

   JURO!
   Velice si vážíme tvých nápadů a obětavé celoživotní práce pro náš oddíl a moc a moc Ti za to děkujeme. Tvé pomoci při každé příležitosti jsme si velmi cenili. Ať už se jednalo o technické nápady nebo ostatní záležitosti oddílu. Nemůžeme zapomenout ani skutečnou pomoc při každé akci, kterou jsme společně plánovali a uskutečňovali. Tvůj úsměv zůstane navždy v našich srdcích a vzpomínkách.

   Nastoupil jsi cestu tam, kam tě nemůžeme doprovázet. Na cestě tě budou provázet už jen naše vzpomínky. Pevně věříme, že i tam někde nahoře budeš stejně oblíbený a najdeš tam taky nějakou nebeskou boudu, ve které ti bude dobře. V to všichni doufáme a moc ti to přejeme.

Tvoji kamarádi a kamarádky 


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 26. 08. 2023 | 117 přečtení |

Společenské akce

19. lyžařský maškarní bál

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádal 25.3.2023 již tradiční

Lyžařský maškarní bál
 
   Po třech dlouhých letech nečinnosti na poli společenské zábavy zapříčiněné vládními nařízeními v době covidovirové pandemie se lyžařskému oddílu konečně povedlo obnovit tradici a znovu uspořádat oblíbený Lyžařský maškarní bál.
   To se podařilo v březnu! Tedy v měsíci, který je v oddíle vyhrazen pro kulturní akce. V tomto čase nepořádáme žádné závody, vyjížďky nebo vejšlapy. Termín 25.3.2023 je možná v celé devatenáctileté historii pořádání maškarních bálů ten nejpozdější, to ale vůbec nevadilo, alespoň jsme se mohli o něco déle těšit a připravovat.
Fotogalerie kliknutím do obrázku.


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 29. 04. 2023 | 535 přečtení |
Společenské akce

19. lyžařský maškarní bál 2023 - pozvánka

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s.
 pořádá po třech letech 25.3.2023 tradiční
nyní již 19. ročník

Lyžařského maškarního bálu
19. maškarní bál 2023
Začátek ve 20:00 v KD Roškopov.

 Soutěž masek, bohatá tombola.
K tanci i dobré náladě bude hrát
SANSABAND z Trutnova.
V místě konání bude také otevřen venkovní vyhřívaný stan.

  Vstupné 100 Kč, v předprodeji 30 Kč. | Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 08. 03. 2023 | 140 přečtení |

Společenské akce

Jirka Poličanský - rozloučení

Rozloučení

Jiří Poličanský    V pátek 9. prosince 2022 odešel do lyžařského nebe po dlouhé nemoci velký lyžař, jeden z nejstarších členů Oddílu lyžování ve Staré Pace, obětavý a pracovitý chlap v pravém slova smyslu Jiří POLIČANSKÝ.
   Jirka byl členem našeho Oddílu lyžování téměř od jeho založení a velice aktivně se podílel na jeho činnosti již od počátku jeho členství. Svoji pracovitost uplatňoval nejvíce při údržbě Staropacké boudy v Rokytnici nad Jizerou a na lyžařském vleku ve Staré Pace. Samozřejmě se nevyhýbal ani ostatním pracem potřebným pro běh oddílu. Dokud mu síly stačily byl při své obětavosti téměř u všech akcí, které oddíl pořádal a vždy přidal ruku k dílu nebo se snažil pomoci dobrou radou či nápadem. Po nějaký čas byl dokonce jako předseda hybnou silou oddílu a udával směr jeho vývoje. Nikdy neodmítl nikoho, kdo ho žádal o pomoc a vždy se snažil pomoci jak nejlépe mohl.
   Jirka byl i neskutečný srandista a vtipkař. Žádná legrácka mu nebyla cizí a neustále vymýšlel, jak někoho překvapit nebo rozesmát. Jeho vtípky a převleky při různých akcích byly pověstné.
   Jirka byl otevřený chlap s velkým srdcem, do kterého by se vešel celý svět.
   S Jirkou nám odešel přátelský a kamarádský člověk, na kterého budeme stále vzpomínat a na jehož ztrátu nedokážeme zapomenout. Všichni dobře víme, jak obětavý a pracovitý to byl chlap a jistě na něho rádi vzpomeneme při jakékoliv příležitosti.

   JIRKO POLIČÁKU!
   Velice si vážíme tvých nápadů a obětavé celoživotní práce pro náš oddíl a moc a moc Ti za to děkujeme. Tvojí snahy pomoci při každé příležitosti jsme si velmi cenili. Ať už se jednalo o technické nápady či provozní záležitosti oddílu nebo o rady do života pro nás mladší. Nemůžeme Ti zapomenout ani skutečnou pomoc při každé akci, kterou jsme společně plánovali a uskutečňovali. Tvoje nezapomenutelné hlášky zůstanou navždy v našich vzpomínkách a staly se zlatým fondem našeho oddílu. A věř nám, že si je stále budeme připomínat.

   Nastoupil jsi cestu tam, kam naše mysl nedosahuje. Na cestě tě budou provázet už jen naše vzpomínky. Pevně věříme, že i tam někde nahoře budeš stejně oblíbený a najdeš tam prostor pro své srandičky a budeš se určitě i tam mít dobře. V to všichni doufáme a moc ti to přejeme.

Tvoji kamarádi a kamarádky 


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 12. 12. 2022 | 164 přečtení |

Společenské akce

Bohuslav Nydrle - rozloučení

Rozloučení

Bohuslav Nydrle   Ve čtvrtek 28. října 2021 opustil naše řady po dlouhé nemoci sportovec, lyžař, fotograf, organizátor, Sokol a jeden z nejcennějších členů Oddílu lyžování. Hlavně to ale byl neskutečně milý, obětavý, hodný, skromný a pracovitý chlap v pravém slova smyslu Bohuslav NYDRLE.
   Bohouš byl zakládajícím členem našeho Oddílu lyžování a velice aktivně se podílel na jeho činnosti již od počátku jeho vzniku. Také byl zakládajícím členem několika akcí, které se tradičně pořádají do dnešních dnů. Namátkově bych zmínil například zimní Přejezd Jizerských hor a Krkonoš nebo Vejšlap po Krkonoších a Podkrkonoší. Věděl prakticky o všem, co se v oddílu šustlo. Jak by taky ne, když byl jeho celoživotním pokladníkem a kronikářem. Na výročních schůzích nás vždy všechny ohromoval svými finančními statistikami. Vždy přesně věděl kolik peněz proteklo Oddílem lyžování od jeho vzniku. Kromě těchto administrativních záležitostí se nikdy nebál přiložit ruku k dílu. Byl hybnou silou při modernizování a údržbě Staropacké boudy v Rokytnici nad Jizerou, kterou považoval téměř za svoji chalupu a proto se k ní také tak s láskou choval. Nikdy neodmítl žádost o pomoc jinému člověku a svými nápady rád pomohl i k lepší realizaci zamýšlené akce. Vždy byl u všech akcí pořádaných naším oddílem a to i v pozdním věku, když mu to umožnil zdravotní stav.
   Bohouš byl i vášnivým fotografem a jeho archiv skýtá stovky snad i tisíce snímků mimo jiných i z činnosti oddílu od jeho vzniku. Spoustu jsme jich bohužel asi ani neviděli. Založil a s láskou vedl kroniku Oddílu lyžování a albumy o historii Staropacké boudy od roku 1946. I tuto jeho práci budeme jen těžko nahrazovat.
   S Bohoušem nám odešel člověk, za kterého budeme jen velice špatně hledat takto znalého a obětavého člověka a jehož ztrátu nyní jen těžko dokážeme zhodnotit. A co se historických znalostí týče ani nemluvě... Všichni dobře víme, jak obětavý a pracovitý to byl chlap a jistě na něho budeme rádi vzpomínat při jakékoliv příležitosti.

   BOHOUŠI!
   Velice si vážíme tvé obětavé celoživotní práce a nápadů a moc a moc Ti za to děkujeme. Tvojí snahy pomoci při každé příležitosti jsme si velmi cenili. Ať už se jednalo o technické nápady či provozní záležitosti oddílu nebo o rady do života pro nás mladší. Nemůžeme Ti zapomenout ani skutečnou pomoc při každé akci, kterou jsme společně plánovali a uskutečňovali. Tvoje nezapomenutelné hlášky zůstanou navždy v našich vzpomínkách a staly se zlatým fondem našeho oddílu. A věř nám, že si je stále budeme připomínat.

   Nastoupil jsi cestu tam, kam naše mysl nedosahuje. Pevně věříme, že i tam někde nahoře budeš stejně oblíbený a budeš se určitě i tam mít dobře. V to všichni doufáme a moc ti to přejeme.

Tvoji kamarádi a kamarádky 


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 29. 10. 2021 | 293 přečtení |

Společenské akce

19. lyžařský maškarní bál 2020 - pozvánka

   Milí přátelé.
   Z důvodu nařízení vlády České republiky ze dne 10.3.2020 o pořádání společenských akcí s vazbou na šíření koronaviru jsme nuceni bez náhrady zrušit letošní 19. ročník Lyžařského maškarního bálu.

   Těšíme se s vámi na viděnou při jubilejním 20. ročníku, který plánujeme uspořádat 20.3.2021.

   Všem, kteří již mají připravené masky se velice omlouváme, ale nic jiného se v tuto chvíli nedá dělat.
19. maškarní bál 2020


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 02. 03. 2020 | 544 přečtení |

Společenské akce

Rodáci

OBEC STARÁ PAKA POŘÁDÁ

SLAVNOSTNÍ ODPOLEDNE
Při příležitosti životních jubileí bývalých staropackých občanů - 

Jaroslava Kvapila, 80 let
(bývalý čs. reprezentant v silniční cyklistice)
a
Jiřího Kvapila
,70 let
(bývalý čs. reprezentant v cyklokrosu)VÝSTAVU
JAROSLAV a JIŘÍ KVAPILOVI| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 21. 02. 2020 | 602 přečtení |

Společenské akce

Květa Nydrlová - rozloučení

Rozloučení

Květa Nydrlová   Ve středu 20. listopadu 2019 opustila naše řady velká sportovkyně, lyžařka a Sokolka, ale hlavně neskutečně milá, hodná, skromná a pracovitá bezvadná ženská KVĚTA NYDRLOVÁ.
   
Květa byla velice aktivní členkou našeho Oddílu lyžování již od počátku jeho vzniku. Když to jen trochu šlo, tak byla snad u všech akcí pořádaných naším oddílem. Nikdy se nebála přiložit ruku k dílu a svými nápady a připomínkami se snažila pomoci k lepšímu průběhu akcí i k vlastní činnosti oddílu. S Květou nám odešel člověk, kterého budeme jen těžko nahrazovat a jehož ztrátu nyní jen těžko dokážeme zhodnotit. Všichni víme, jak obětavá a pracovitá to byla ženská a jistě na ni budeme rádi při jakékoliv příležitosti vzpomínat.

   KVĚTO!
   Velice si vážíme tvé celoživotní práce a moc a moc Ti za ni děkujeme. Tvoje snaha pomoci byla při každé příležitosti velmi cenná. Ať už se jednalo o rady do života pro nás mladší, o připomínky i skutečnou pomoc při každé akci, kterou jsme společně plánovali a uskutečnili. Tvoje nezapomenutelné hlášky zůstanou navždy v našich vzpomínkách. A věř nám, že si je stále budeme připomínat.

   Pevně věříme, že budeš stejně oblíbená někde tam nahoře, kam naše mysl nedosahuje a budeš se i tam mít dobře. V to všichni doufáme a moc ti to přejeme.

Tvoji kamarádi a kamarádky 


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 21. 11. 2019 | 546 přečtení |

Společenské akce

18. lyžařský maškarní bál

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádal 2.3.2019 již tradiční

Lyžařský maškarní bál
 
   Březen je v našem oddíle vyhrazen společenské zábavě. V tomto měsíci pořádá Oddíl lyžování maškarní bál pro širokou veřejnost. Letos to byl již 18tý ročník. Tato společenská akce je velice oblíbené a již od začátku roku jsme dotazováni, kdy se bude maškarní bál konat.
Fotogalerie kliknutím do obrázku.

   Protože je to bál maškarní, tak se ho samozřejmě účastní spousta a spousta různých masek, až se člověk diví kde se nápadité nápady berou. Ale hlavně jak jsou účastníci šikovní a dokáží si poradit s realizací vymyšlené masky. Samozřejmě, že je tam i spousta masek obstaraných z půjčoven, které mají profesionální provedení, ale ty podomácku vytvořené jsou cennější a úžasné. Bál byl zahájen uvítacím projevem hlavním pořadatelem Františkem Koudelkou ze Strojní a Traktorová Stanice STS Chvojkovice-Brod.

| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 31. 03. 2019 | 1323 přečtení |
Společenské akce

18. lyžařský maškarní bál 2019 - pozvánka

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádá 2.3.2019 tradiční
nyní již 18. ročník

Lyžařského maškarního bálu
18. maškarní bál 2019
Začátek ve 20:00 v KD Roškopov.

 Soutěž masek, bohatá tombola.
K tanci i dobré náladě bude hrát
SANSABAND z Trutnova.
V místě konání bude také otevřen venkovní vyhřívaný stan.

  Vstupné 70 Kč, v předprodeji 30 Kč. | Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 26. 02. 2019 | 593 přečtení |

Společenské akce

Jirka Karel

Rozloučení

Jirka Karel   V pátek 5. října 2018 opustil naše řady všestranný staropacký sportovec, dobrý organizátor sportovních akcí, ale hlavně vynikající člověk JIRKA KAREL.
   Již od útlého mládí byl Jirka zapáleným sportovcem. Současně byl i členem staropackých Junáků a skautské zásady si zachoval až do svých posledních dnů.
V době vojenské základní služby se jako zdatný sportovec zúčastnil II. Celostátní spartakiády v náročné gymnastické skladbě armády na metacích stolech. Zkušenosti, které zde získal, uplatnil později jako cvičitel mládeže v Tělovýchovné jednotě Sokol Stará Paka. Po skončení vojenské služby se i nadále aktivně podílel na sportovním a společenském životě ve Staré Pace.
   Z jeho iniciativy byla například na podzim roku 1965 založena tradice podzimních „Vejšlapů po Krkonoších“, která se s drobnými přestávkami pořádá dodnes.
   Mnoho let hrál Jirka aktivně volejbal i kopanou, ale byl především velice dobrým sjezdařem na lyžích. Během let sice opustil svoje sjezdovky, ale milované lyžování neopustil a dále se věnoval lyžování běžeckému.
   Jirka samozřejmě nemohl chybět ani u vzniku další tradiční lyžařské akce kterou je lyžařský „Přejezd Jizerských hor a Krkonoš“. 1. ročník tohoto přejezdu se uskutečnil 3. a 4. března 1979 a Jirka patřil mezi sedm zakládajících účastníků.
   Své běžecké lyžařské dovednosti prokazoval mnoho let i jako člen lyžařského družstva na tradičním lyžařském závodě „Krkonošská 70“.
   Jirka byl aktivním členem nejenom v organizacích ve své obci, ale i v oddílech organizačně spojených s Českými dráhami, kde celý produktivní život pracoval.
   Společně s dalšími jeho kolegy ze železničního uzlu Stará Paka, byl spoluzakladatelem přespolního běhu „Staropacký horský kros“. Tohoto tradičního běžeckého závodu se později ujal Oddíl lyžování a s pozměněným názvem „Staropacký kros“ je pořádán dodnes.
   V sedmdesátých a osmdesátých letech byl také aktivním členem a funkcionářem horolezeckého oddílu. V tomto oddílu pomáhal vychovávat k lezeckým dovednostem spoustu mladých začínajících horolezců. V horolezeckém oddílu mimo praktického lezení v Českém ráji a ve Vysokých Tatrách, také pomáhal pořádat besedy s našimi významnými horolezci doplněné projekcí diapozitivů nebo filmem o zdolávání světových osmitisícovek.
   Také jako velký znalec Vysokých Tater a dalších slovenských hor, pořádal a vedl mnoho horolezeckých i turistických zájezdů do těchto lokalit. Nelze nevzpomenout ani na jeho oblíbené Alpy a především na "nejkrásnější kopec Matterhorn", jak jej s oblibou nazýval.

   JIRKO !
   Musíme se sklonit a moc a moc Ti poděkovat za Tvou celoživotní dobře odvedenou práci, za vše, co jsi za celý svůj život vykonal pro staropackou mládež, pro ostatní sportovce ve Staré Pace i pro svůj mateřský Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka, kterým jsi byl platným a oblíbeným členem. Nikdy na Tebe nezapomeneme.

Tvoji kamarádi a kamarádky 


| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 07. 10. 2018 | 755 přečtení |

Společenské akce

Jura Vávra

Blahopřání ke kulatým narozeninám
Jura Vávra    Dne 10. srpna 2018 se zakládající člen Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka Jiří VÁVRA dožil významného životního výročí sedmdesáti set.
   „Jura“, jak jsme si zvykli ho oslovovat, je jedním z nejaktivnějších členů našeho lyžařského oddílu. Jinak než v montérkách a na brigádě ho skoro ani neznáme.| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 12. 08. 2018 | 1920 přečtení |
Společenské akce

Bohuslav Nýdrle

Blahopřání ke kulatým narozeninám
Bohuslav Nýdrle   Ve čtvrtek 10.5.2018 se dožil významného životního jubilea osmdesáti let zakládající člen Oddílu lyžování pan Bohuslav Nýdrle.

   Bohouš je nejenom zakládajícím členem našeho oddílu, ale je zároveň hospodářem oddílu, pokladníkem a kronikářem. Na jednu osobu je toho docela dost a je obdivuhodné, jak to všechno ve svém mladém věku bez problémů zvládá.


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 18. 05. 2018 | 2280 přečtení |
Společenské akce

17. lyžařský maškarní bál

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádal 17.3.2018 již tradiční

Lyžařský maškarní bál
 
   Tak už máme zase jeden vydařený maškarní bál za sebou. Návštěvník nezasvěcený do zdejších poměrů by se mohl domnívat, že je na nějakém brazilském karnevalu v Riu de Janeiru.
Fotogalerie kliknutím do obrázku.

   Ihned na začátku bálu se taneční parket rozzářil pestrobarevnou paletou načechraného peří, jež zdobilo zdejší „krasavice“ ale i „krasavce“. Nechyběli ani zástupci lidojedů jednoho nejmenovaného kmene z černé Afriky. Černou barvu měly i živé dominové kostky, jejichž hráči předváděli tuto stolní hru přímo na parketu.

| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 25. 03. 2018 | 2772 přečtení |
| 0-15 | 15-30 | 30-39 |

Novinky
07.01.2024:
Termíny akcí 2024
19.1.2024
Výroční členská chůze

17. - 18.2.2024
Přejezd Jizerských hor
a Krkonoš

23.3.2024
Lyžařský maškarní bál

20.4.2024
Staropacký kros

21. - 23.6.2024
Cyklovýlet na Smrk

31.8.2024
Vejšlap


07.01.2024:
Zpráva o činnosti OL za rok 2023
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2023.


06.01.2024:
Termíny brigád


10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.